A hegesztés jó karrierút?

a hegesztők olyan kereskedők, akik nagy szerepet játszanak az országban. Az Egyesült Államok termékeinek több mint felét ők állítják elő. Ez aktív, gyakorlati munka, amely az épületektől és hidaktól kezdve a versenyautókig és űrhajókig megtalálható fémcsuklókat egyesíti.

a hegesztő a nagy infrastruktúra, például a felhőkarcolók építési területein a szabadban, a fémgyártó üzletekben vagy gyárakban pedig zárt térben dolgozhat. A kereskedelmet az úton is alkalmazhatják.

hegesztő karriert kell folytatnia?

nincs mindenki számára megfelelő karrier. Bizonyos munkaköri feladatok, ütemtervek és beállítások jobban működnek egyes emberek számára, mint mások. Nézze meg, hogy a hegesztési karrier különböző tulajdonságai hogyan állnak össze az Ön számára.

álláshirdetések hegesztők számára

a Munkaügyi Statisztikai Hivatal (BLS) azt tervezi, hogy a hegesztők foglalkoztatása 6% – kal növekszik 2026-ig. Ez körülbelül olyan gyors, mint az ország összes szakmájának átlaga. Hegesztőkre lesz szükség a feldolgozóiparban az alapvető termékek előállításához. Nagy szerepet játszanak az olyan fontos infrastruktúrák újjáépítésében is, mint az épületek, autópályák és hidak. A naprakész hegesztési képzéssel rendelkezőknek a legjobb munkalehetőségekkel kell rendelkezniük.

a munkahelyek elérhetősége és az iparági kilátások fontos szempontok a karrierút kiválasztásakor. A hegesztőipar bérel. De a hegesztési képzés segíthet abban, hogy megkülönböztesse Önt a többi álláskeresőtől.

hegesztő munkaköri feladatok

mit csinálnak a hegesztők? A hegesztők több mint 100 különböző eljárást használnak a fém manipulálására. Távvezérelt vagy kézi berendezéseket, például hegesztőpisztolyokat és fáklyákat használnak fém alkatrészek kötésére vagy vágására. A fémtermékek lyukainak, varratainak, bemélyedéseinek kitöltése szintén munkájuk körébe tartozik.

ha szeretsz kézzel dolgozni, és a projekteket az elejétől a végéig végignézed, a hegesztés jól illeszkedhet. A hegesztők sok időt töltenek a lábukon, így jó karrier is lehet, ha aktív akarsz maradni munka közben. Talán az egyik legnagyobb hegyezi, hogy egy hegesztő, bár, a személyes elégedettség, hogy a termékek és struktúrák emberek támaszkodnak mindennapi szerte az országban. Tudjon meg többet arról, hogy mit csinálnak a hegesztők.

hegesztő munkarend

a teljes munkaidős munkarend gyakori hegesztők. Sokan túlóráznak is. A gyártási munkák rugalmasságot kínálhatnak, mivel a hegesztők gyakran választhatnak nappali vagy éjszakai műszakban.

ha azt a jövedelemtípust keresi, amely a teljes munkaidővel, sőt a túlórával együtt jár, a hegesztés jó választás lehet. A rugalmas ütemezés hasznos lehet a családok számára is.

hegesztő Munkabeállítások

mivel a hegesztést oly sok iparágban használják, ezek a kereskedők sokféle helyen dolgozhatnak. A gyártás a hegesztők legfontosabb munkáltatója, így sokan dolgoznak a gyárakban. Sokan az építőiparban is dolgoznak. De néhány hegesztő a NASA-nak és a NASCAR-nak dolgozik. Mások, például csővezeték hegesztők, fémeket olvasztanak össze a hajókon, a tenger mélyén, más országokban pedig a katonai támogató csoportok részeként.

ha bármelyik nap kiválasztaná ezeket a munkaterületeket egy irodában, a hegesztés lehet, hogy csak a karrier az Ön számára.

hegesztő fizetés

2016-ban a hegesztők évente 26 800 és 62 100 dollár között készültek. Ahol a hegesztők dolgoznak, függetlenül attól, hogy rendelkeznek-e hegesztési képzéssel és hegesztői tanúsítvánnyal, és tapasztalatuk és képzettségük mind megváltoztathatja, hogy mennyit keres egy hegesztő. A kockázatvállalás és az utazási hajlandóság szintén befolyásolhatja a jövedelmet. Például az ipari csővezeték-hegesztők, a víz alatti hegesztők és a katonai támogató hegesztők mind hat számjegyű fizetést kaphatnak.

jól hangzik egy olyan karrier, amely lehetőséget kínál a jövedelem növelésére? A hegesztés lehet a munka az Ön számára.

hegesztési képzés

a hegesztési karrierhez vezető út általában rövidebb, mint sok más típusú foglalkozás esetében. Például a szakiskolai hegesztési képzés 7 hónapot vehet igénybe. Gépészmérnökké válás általában 4 év vagy annál több tanulmányt igényel az alapképzéshez. Egyes hegesztők megtanulják a szakmát a munka során, de a munkáltatók általában inkább felveszik azokat, akik hivatalos hegesztőkép képzéssel rendelkeznek.

egyes hegesztési munkákhoz hegesztési tanúsítás is szükséges. A hegesztési programok, a munkáltatók és az ipari szervezetek gyakori helyek a hegesztők számára a tanúsításhoz. A tanulás és a teszt elvégzése általában a folyamat része. Tudjon meg többet arról, hogy mennyi ideig tart hegesztővé válni.

ha négy év vagy több főiskola nem az Ön számára, mechanikai szakmák képzés hegesztés kínál gyors belépését a karrier. Az oktatás nagyrészt praktikus. Ez jó lehet a gyakorlati tanulók számára.

miért legyen hegesztő?

a hegesztési karrier sok mindent kínálhat. A munka gyakorlati és aktív. Vannak lehetőségek az utazásra és a szakmai előmenetelre egy olyan területen, ahol erős kilátások vannak. A hegesztők pedig különbséget tehetnek országukban azáltal, hogy kézbe veszik annak építését vagy alapvető termékek készítését.

tudjon meg többet a hegesztési karrierről az MTI “Hogyan válhat Hegesztővé” című útmutatójában.”