a James Hylton Story

az ARCA

Stock autó legenda James Hylton a búcsútúra; ünnepli 79.születésnapját Madison INT ‘ L ARCA race esemény

(TOLEDO, Ohio) – James Hylton volt hivatott vezetni versenyautók. Figyelembe véve, hogy 10 éves kora előtt megtanult vezetni Henry Ford egyik T-modell autójában, ironikus, hogy a 78 éves Inman, Dél-Karolina stock autó legenda egy új Ford Fusion-ban fejezi be karrierjét.

valóban, ez már elég egy kört Hylton, akinek útja, részben, a végéhez közeledik. Valójában a szezon kezdetén bejelentette, hogy visszavonul a versenyautók vezetésétől. 2013-ban búcsútúra lesz a híres 48-as autójának kormánya mögött.

“már egy ideje gondolkodom ezen” – mondta Hylton. “78 éves vagyok, és eljött az idő.”

Hylton 602 NASCAR Sprint Cup sorozatot indított 1964 óta, kétszer nyert Talladegában és Richmondban. A Talladega-i verseny során felidézi, hogy egy rajongó minden körben a negyedik kanyaron kívül integetett neki.

“volt egy csinos lány, aki minden körben integetett nekem” – mondta. “Nem voltam túl elfoglalt, ezért visszaintegettem neki.”

azt is mondta, hogy egy szezonban meg kellett volna nyernie a bajnokságot a NASCAR-ban, de a pontrendszert megváltoztatták a szezon során, és Richard Petty megszerezte a sorozat címét.

“amúgy is megijesztettem” – mondta Hylton.

ami a vezetés a nem. 48-tette híressé Legutóbb ötszörös NASCAR Sprint Cup bajnok Jimmy Johnson-Hylton azt mondta, találkozott Johnson egyszer egy hétvégén, hogy ARCA és NASCAR egyaránt fut Pocono Raceway. Nem sokkal a találkozó után Johnson csapatfőnöke, Chad Knauss megjelent az ARCA garázsában, és találkozott Hyltonnal, egy dedikált sapkával.

“nagy bátorság kellett ahhoz, hogy a legénység főnökét elküldjem hozzám.”

Hylton két korábbi ARCA versenyen is részt vett a Madison Int ‘ l Speedway-n, és alig várja, hogy utolsó fellépése augusztus 25-én, vasárnap legyen, a 79.születésnapja előtti napon.

“Madison egy kemény kis pálya. Hosszabb egyenes utak szűk, dőlt sarkokkal. Nincs olyan hely, ahol igazán megpihenhetnél. Mindig a forgalomban vagy, és a keréken dolgozol. A hely nagyon emlékeztet néhány délen lévő kis pályára, amelyeken évekkel ezelőtt versenyeztünk. Sok közülük körülbelül ekkora volt, sok olyan tulajdonsággal, mint Madison. De ez egy nagyszerű rövid pálya, és sok személyiséget ad az ARCA különböző dolgaihoz.

“mint mindenhol máshol, nagyon meg kell néznem Madisonban. Most egy nagyon szoros szakaszon vagyunk, minden hétvégén versenyzünk. Mindenhol ugyanazt az autót használjuk. A Madison-i autónk ugyanaz lesz, mint amivel a pályán versenyeztünk, és ugyanaz az autó lesz, amivel a mérföldeken is versenyezünk, feltéve, hogy mindent rendben átvészelünk.”

miután befejezte a TOP-10 NASCAR Kupa pontokat 10 12 szezonban, Hylton új karriert kezdett az ARCA Racing Series-ben, ahol a 80-hoz közeledve 157 rajtot hajtott végre 1997 óta. A 11. helyen is végzett ARCA pilóta pontok 2011-ben.

“ARCA befogadott, hogy úgy mondjam. Milyen csodálatos hely a nyugdíjas éveimben.”

született a családi gazdaságban Roanoke County Virginia 1934, kellős közepén az amerikai nagy gazdasági világválság, ő volt az egyik 13 gyermek. Nehéz idők voltak, sokaknak kevés volt a munka és az élelem. Apja, Preston gazdálkodott, és további munkát talált a rabok felügyeletében, akik utakat építettek a láncbanda részeként, míg anyja, Sammy 13 gyereket kezelt, amennyire csak tudott. Hylton napfelkeltétől napnyugtáig dolgozott a farmon, hogy segítsen élelmet gyűjteni a családnak.

“kiváló gyermekkorom volt. Akkor, azt hittem, hogy szörnyű, de most visszatekintve, nem cseréltem volna el ezt az életmódot semmire. Megműveltük a hegyet a ház mögött. Gyönyörű ország volt. Éjjel lementünk a patakhoz lámpásainkkal, és bikabékákért és angolnákért kuncogtunk. Megnyúztuk az angolnákat, és megfilmesítettük őket. Jó volt enni, jobb, mint a hal.

“emlékszem, hogy iskolába jártam, ahol először láttam városi embereket. Mindannyian hoztuk ezeket az óriási kekszeket ebédre, de a városi fiúk mind szeletelt kenyeret ettek. Soha nem láttam szeletelt kenyeret.”

először akkor kapta el a versenyhibát, amikor felmászott apja Ford T-modelljére.

“a legidősebb bátyám tanította meg, hogyan kell vezetni. Három pedál volt a padlón, a sebességváltás helyett. De ez vezetett a versenyzéshez. Megtanultam, hogyan kell vezetni egy Ford T-modellel, és még mindig egy Fordot vezetek. Ez elég ironikus nekem.”

első versenyautója szintén a Ford családban volt – egy 1934-es Ford kupé. De, hogy túlélje, Hylton kimászott a vezetőülésből, és a NASCAR bajnok Rex White szerelője lett, majd Ned Jarrett bajnok legénységének vezetője. De Hylton úgy döntött, hogy feladja a legénység vezető szerepét, és visszatér a versenyautók vezetéséhez. És amikor beült a volán mögé, nem nézett vissza. A NASCAR Kupa második helyezettje az 1966-os újonc szezonban olyan rekord, amely ma is áll. Azt is megkülönbözteti, hogy ő a legidősebb versenyző, aki a NASCAR mindhárom legmagasabb osztályában versenyzett, és természetesen az ARCA-ban is tartja ezt a címet. Karrierje 750. profi részvényautóját tavaly augusztusban kezdte Poconóban.

“itt az ideje, hogy sofőrként félreálljunk, és átadjuk ezt az autót a fiatalabb generációnak. Nem akarom elveszíteni a Hylton Motorsports versenycsapatát. Jövőre én leszek a vezérigazgató. Határozottan azon vagyunk a piacon, hogy felépítsük versenycsapatunkat, és olyan fiatalabb versenyzőket ültessünk a volán mögé, akik képesek elöl futni.”

Hylton érzései vegyesek a volán mögött töltött utolsó évével kapcsolatban.

“ez egyfajta szeretet-gyűlölet kapcsolat. Ha 90 éves koromig vezethetnék, megtenném. De szembe kell néznem a tényekkel. Túl nagy feladat a csapat vezetésének és menedzserének lenni. Izgatott vagyok a jövő miatt. Úgy érzem, van egy becsületes-to-jóság esélye építeni a csapatom, ahol versenyképesek lehetünk. Legközelebb, amikor Madisonba jövünk, olyan autónk és pilótánk lesz, aki képes megnyerni a versenyt.”