Whynot Motorsports Park-Meridian, kisasszony

MERIDIAN, kisasszony. – Dennis Erb Jr. nem emlékezett, hányszor próbálta megnyerni a Coors Light Fall Classic-ot a Whynot Motorsports parkban. Csak azt tudta, hogy többször is közel állt egymáshoz. Milyen közel volt Carpentersville, beteg., a sofőr 10 korábbi indulással érkezik?

ő volt a 2011-es második helyezett, 2017 — ben harmadik lett, tavaly negyedik lett, kétszer pedig-’15 — ’16-ötödik lett. ERB kétszer is megnyerte az előfutamát (2015-ben és 2017-ben), és kétszer is vezetett néhány körrel korábban a 100 lapperben, ’15-ben és ’17-ben. 2017-ben ő volt az Általános gyors selejtező is.

szombaton Erb az összes közeli hibát maga mögött hagyta, mivel 70 kört vezetett — beleértve az utolsó 34 — et is -, hogy megnyerje a 26.éves Coors Light Fall Classic-ot, ezzel az esemény 12. különböző győztese lett az elmúlt 12 versenyen. Három alkalommal vezetett, amikor végleg átvette a vezetést Tyler Erb (nincs kapcsolat) New Waverly, Texas, egy törött emelőrúddal lelassult, közvetlenül a 67.kör befejezése előtt.

felülmúlta a negyedik rajtot Cade Dillard nak,-nek Robeline, La., 2,049 másodperccel ifjabb Erb 15 000 dollárt keresett a szezon harmadik összesített győzelméért. Hatodik kezdő Spencer Hughes nak, – nek Meridian, három pozíciót javított a harmadik helyen, míg Dane Dacus nak, – nek Lakeland, Tenn., az esemény gyors selejtezője, az ötödik indulás után a negyedik helyen végzett. Tizenegyedik-kezdő Jason Hiett Oxfordból, Ala., befejezte az első öt.

kétszer ifjabb Erb vezetett az első 50 körben, csak hogy elszabaduljon az előnye. De mindkét alkalommal a megfelelő helyen volt, hogy tőkét kovácsoljon, amikor szüksége volt rá. Ő vezette az első 21 áramkört, mielőtt utat engedett volna Dillardnak a forgalomban. Miután visszaszerezte a vezetést Dillardtól a 35. kör újraindításakor, ifjabb Erb vezette a következő 15 kört, mielőtt utat engedett volna Tyler Erb ahogy teljesítették az 51.kört. De ahogy Erb Jr. követte Tyler Erb-t a forgalomban a 66.körben, Tyler Erb hirtelen lelassult a negyedik kanyarban, és felhúzta a pályát, és visszaadta a vezetést Erb Jr.

“nehéz, ha elöl vagy, majd elhaladsz ott” – mondta Erb Jr. “A verseny még hosszú. A verseny elején voltunk, így nem igazán aggódtam miatta. Tudtam, hogy amíg mindenkivel futhatok, minden rendben lesz. Az autó jó volt, és amikor mennem kellett, egy kicsit tovább tudtam nyomni.”

ifjabb Erb megszerezte kezdeti vezetését az első sor külső rajthelyéről, megelőzve Polesitter Michael Arnold nak, – nek Hattiesburg, kisasszony., a nyitó körben. Dillard gyorsan eljutott Arnold mellett is, soha nem hagyta, hogy ifjabb Erb túl messzire kerüljön Korán. Ott volt, hogy megragadja a vezetést, amikor a World Of Outlaws Morton Buildings Late model Series törzsvendégei átvágták a forgalmat.

“nagyon jók voltunk az elején és a közepén” – mondta Dillard. “Nagyjából félúton voltunk igazán szabadok, és utána nem volt semmink (Erb Jr.). Csinálnunk kell egy kis házi feladatot, hátha rájövünk, miért. Ez több alkalommal történt, és úgy tűnik, hogy nem kapcsolódik a gumiabroncshoz. Csak dolgoznunk kell egy kicsit, hogy lássuk, nem tudunk-e jobbak lenni ezeken a hosszú versenyeken.”

Tyler Erb távozásával a 66. körben Dillard harmadik lett Hughes és Erb Jr mögött. Sikerült elcsúsznia Hughes mellett, de már nem tudott lépést tartani ifjabb Erb-vel, aki elhúzódott, hogy akár egy késéssel is vezethessen a távolban.

“nem volt igazán jó autóm (a verseny végén), így nem gondoltam, hogy képes leszek második lenni” – mondta Dillard. “Csak Spencer előtt találtam meg a gumit. Csak így tudtam elkerülni. Jó kocsim volt. Ha előttem találta volna meg a gumit, ott fejezte volna be. Frusztráló, hogy ilyen jó autónk van Korán, és egyáltalán nem fejezünk be, de a másodikkal mindenképpen elégedettek vagyunk. Dennis nagyon gyors volt ma este, szóval gratulálok neki. Építünk belőle, és folytatjuk.”

ifjabb Erb három másodperccel vezetett az utolsó 34 kör alatt. Az egyetlen pánik jött, miközben tárgyal átfedésben forgalom mintegy 15 kört menni, mint egy gágog autó összejött viszont két, arra kényszerítve a vezető, hogy kitérő lépéseket.

“csak próbáltam szemmel tartani magunkat előttünk” – mondta Erb Jr. “tudtam, hogy ott van egy csomag, így amikor láttam, hogy gyorsan jobbra fordultam, hogy egy kicsit felkeljek a dombra, és eltűnjek az útból. Csak figyelned kell ezekre a dolgokra. Sosem tudhatod, mi fog történni.”

ezt követően ifjabb Erb a 11.futó mögött telepedett le Rick Rickman nak,-nek Columbus, kisasszony. és sorban maradt, hogy lezárja a versenyt.

“tudtam, hogy van egy tisztességes vezető. Heather (Lyne) fent volt (jelzés), és tudtam, hogy így minden rendben lesz, így nem volt okunk erőltetni a kérdést” – mondta a győztes. “Csak ki akartam vezetni, hogy ne sérüljön meg a kerék, vagy ilyesmi. Tudtam, hogy a versenypályán van egy kis gumi az alján, és az autó egyre szorosabb lett, szóval csak megpróbáltuk fenntartani.”

Funkció Befejezése: 1) Dennis Erb Jr., 2) Cade Dillard, 3) Spencer Hughes, 4) Dane Dacus, 5) Jason Hiett, 6) Michael Arnold, 7) Tanner Angol, 8) Josh Richards, 9) Chase Junghans, 10) Sam Seawright, 11) Rick Rickman, 12) Joseph Asztalos, 13) Dean Asztalos, 14) Billy Franklin, 15) Jamie Elam, 16) Tyler Erb, 17) Billy Moyer, 18) Jonathan Davenport, 19) Klint Byers, 20) Csád Thrash, 21) Mike Marlar, 22) David Breazeale, 23) Brian Rickman, 24) Justin McRee