James Hylton Příběh

Z ARCA

Stock car legenda James Hylton na rozlučkové turné; slaví své 79. narozeniny v Madison Int ‚ l ARCA závod událost

(TOLEDO, Ohio) – James Hylton byl předurčen řídit závodní auta. Vzhledem k tomu, že se naučil řídit v jednom z vozů Henryho Forda Model T, než mu bylo 10 let, Je ironií, že 78letý Inman v Jižní Karolíně by dokončil svou kariéru v novém Ford Fusion.

opravdu to byla docela jízda pro Hylton, jehož cesta se částečně blíží ke konci. Ve skutečnosti oznámil svůj odchod z řízení závodních aut na začátku sezóny. Rok 2013 bude znamenat jeho rozlučkové turné za volantem jeho slavného vozu č. 48.

„přemýšlel jsem o tom už nějakou dobu,“ řekl Hylton. „Je mi 78 a nadešel čas.“

Hylton dělal 602 NASCAR Sprint Cup Series začíná od roku 1964, vyhrál dvakrát v Talladega a Richmond. Během závodu v Talladega, vzpomíná na fanouška, který mu mával před čtvrtou zatáčkou v každém kole.

„byla tam hezká dívka a mávala na mě každé kolo,“ řekl. „Nebyl jsem příliš zaneprázdněn, tak jsem na ni zamával.“

také řekl, že měl vyhrát šampionát série jednu sezónu v NASCAR, ale bodový systém byl během sezóny změněn a Richard Petty místo toho získal titul série.

„stejně jsem ho vyděsil,“ vtipkoval Hylton.

jako pro řízení č. 48-nedávno se proslavil pětinásobný šampion NASCAR Sprint Cup Jimmy Johnson-Hylton řekl, že se s Johnsonem setkal jednou během víkendu, kdy ARCA a NASCAR běžely na Pocono Raceway. Krátce po setkání se Johnsonův velitel posádky Chad Knauss objevil v garáži ARCA a setkal se s Hyltonem, nesoucí podepsaný klobouk.

“ to vyžadovalo hodně odvahy poslat šéfa vaší posádky, aby se se mnou setkal.“

Hylton závodil ve dvou předchozích závodech ARCA na Madison Int ‚ l Speedway a těší se na své konečné vystoupení v neděli 25.srpna, den před 79. narozeninami.

“ Madison je tvrdá malá dráha. Delší rovné s pevnými, nakloněnými rohy. Není na něm místo, kde byste mohli opravdu odpočívat. Jsi pořád v zácpě a pracuješ na volantu. Místo hodně připomíná některé z malých tratí na jihu, na kterých jsme závodili před lety. Mnoho z nich bylo o této velikosti, se spoustou stejných vlastností jako Madison. Ale je to skvělá krátká trať, a přidává hodně osobnosti ke všem různým věcem, které ARCA dělá.

“ jako všude jinde, budu to muset opravdu sledovat v Madisonu. Právě teď jsme v úzkém úseku, závodíme každý víkend. Všude jsme používali stejné auto. Naše Auto Madison bude stejné auto, se kterým jsme závodili na silnici, a bude to stejné auto, které závodíme na mílích, za předpokladu, že projdeme všechno v pořádku.“

Po dokončení v top-10 NASCAR Cup bodů v 10 z 12 sezón, Hyltonová vydal na novou kariéru v ARCA Racing Series, kde, jak se blíží 80, učinil 157 začíná od roku 1997. V roce 2011 skončil na 11.místě v Arca driver points.

“ ARCA mě takříkajíc přijala. Jaké nádherné místo být v mých důchodových letech.“

Narodil se na rodinné farmě v Roanoke County ve Virginii v roce 1934, přímo uprostřed velké americké hospodářské krize, byl jedním ze 13 dětí. Časy byly těžké; práce a jídlo bylo pro mnohé vzácné. Jeho otec Preston farmové a našel další práci, dohled nad vězni, kteří stavěli silnice jako část řetězu, zatímco jeho matka Sammy se podařilo 13 děti, jak nejlépe mohla. Hylton pracoval na farmě od slunce do slunce, aby pomohl získat jídlo pro rodinu.

“ měl jsem vynikající dětství. V době, kdy, myslel jsem, že je to hrozné, ale když se teď ohlédnu, ten životní styl bych nevyměnil za nic. Obhospodařovali jsme horu za domem. Byla to krásná země. V noci jsme s lucernami zamířili dolů k potoku a chichotali jsme se pro býčí žáby a úhoře. Úhoře stáhneme z kůže a filetujeme. Bylo to dobré jídlo, lepší než ryba.

“ vzpomínám si, že jsem chodil do školy, kde jsem poprvé viděl městské lidi. Všichni jsme nosili tyhle obří sušenky k obědu, ale všichni kluci z města měli krájený chleba. Nikdy jsem neviděl krájený chléb.“

poprvé chytil závodní chybu, když vylezl na palubu svého otce Ford Model T.

“ můj nejstarší bratr mě naučil, jak to řídit. Měl tři pedály na podlaze, místo řadicí páky. Ale to mě přivedlo k závodění. Naučil jsem se řídit ve Fordu Model T a stále řídím Ford. To je pro mě dost ironické.“

jeho první závodní vůz byl také v rodině Ford-Ford Coupe z roku 1934. Ale, aby přežil, Hylton vylezl ze sedadla řidiče a stal se mechanikem šampióna NASCAR Rexe Whitea a poté velitelem posádky pro Neda Jarretta. Ale Hylton se rozhodl, že se vzdá role šéfa posádky a vrátí se k podnikání v řízení závodních vozů. A jakmile usedl za volant, nikdy se neohlédl. Jeho druhé místo NASCAR Cup body skončit v jeho 1966 nováčkovské sezóny je rekord, který stojí dodnes. On také má vyznamenání za bytí nejstarší řidič závodit ve všech třech NASCAR je nejvyšší divize, a samozřejmě, že platí, že titul v ARCA. Loni v srpnu v Poconu odstartoval 750. profesionální sériový vůz v kariéře.

“ je čas ustoupit jako řidič a předat toto auto mladší generaci. Nechci přijít o závodní tým Hylton Motorsports. Budu tam příští rok jako generální manažer. Jsme určitě na trhu vybudovat náš závodní tým a dát mladší řidiči za volantem, který může běžet vepředu.“

hyltonovy pocity jsou smíšené ohledně jeho posledního roku za volantem.

“ je to druh vztahu lásky a nenávisti. Kdybych mohl řídit, dokud mi nebylo 90 let, udělal bych to. Ale musím čelit faktům. Je moc práce být řidičem a manažerem týmu. Jsem nadšený z budoucnosti. Cítím, že mám šanci postavit svůj tým tam, kde můžeme být konkurenceschopní. Až příště přijedeme do Madisonu, budeme mít auto a řidiče schopného vyhrát závod.“