Interim championship

az interim championship egy ideiglenes világbajnokság, amelyet a profi ökölvívás négy fő szankcionáló testületében (WBA, WBC, WBO, IBF) és más harci sportokban ítélnek oda, mint például a kick-box és a vegyes harcművészetek.

időnként egy adott súlycsoport világbajnoka ideiglenesen nem tudja megvédeni bajnokságát orvosi, jogi vagy egyéb okok miatt, amelyek a bajnok ellenőrzésén kívül esnek. Amikor ez az eset bekövetkezik, két magas rangú versenyző küzd az azonos súlycsoport ideiglenes bajnokságáért—ami két bajnokot eredményez ugyanabban a súlycsoportban egyszerre. Miután a világbajnok visszatérhet, harcolnia kell az ideiglenes bajnok ellen. Ennek a viadalnak a győztese újraegyesíti a súlyosztályt egyedüli világbajnokként. Ha a világbajnok nem tud visszatérni, vagy más súlyosztályba költözik, az ideiglenes bajnok világbajnok lesz.

a szankcionáló testületek azonban gyakran visszaélnek az ideiglenes bajnokság rendszerével. Az egyik példa a WBC légsúlyú divíziójában volt 2005-2006-ban. Pongsaklek Wonjongkam 11 egymást követő alkalommal védte meg világbajnoki címét. Az első számú versenyző Jorge Arce ideiglenes bajnoki mérkőzést nyert, ahelyett, hogy címlövést kapott volna Wonjongkam ellen, aki továbbra is megvédte világbajnoki címét. Arce négyszer védte meg ideiglenes bajnokságát, mielőtt felszabadította volna, hogy feljebb lépjen szuper légsúly. Wonjongkam végül beállította az egymást követő címvédések légsúlyú divíziójának rekordját, anélkül, hogy valaha is harcolt volna az ideiglenes bajnok Arce ellen.

WBC Silver

a WBC “ezüst” világbajnoki címet is létrehozott a 21.század elején. Justin Savi volt az első, aki megnyerte azt április 16-án, 2010-ben, Cyril Thomas ellen Franciaországban. Az ezüst címet az ideiglenes cím helyettesítésére hozták létre. De elődjével ellentétben az ezüst címet viselő ökölvívó nem örökölheti a bajnok által megüresedett teljes címet.

tovább 13 augusztus 2011 Las Vegas, Abner Mares legyőzte Joseph Agbeko többségi döntéssel a WBC ezüst bajnokság.

Alberto Garza a jelenlegi WBC ezüst pehelysúlyú bajnok; Vanes Martirosyan jelenleg az ezüst könnyű középsúlyú bajnok.

James DeGale a jelenlegi WBC ezüst szuper középsúlyú bajnok.Amir Khan a jelenlegi WBC ezüst könnyű középsúlyú bajnok.

Lásd még

• a jelenlegi boksz világbajnokok listája
  • a jelenlegi vegyes harcművészeti bajnokok listája
  • Jackson, Ron. “A légsúlyú bajnok a 15. védelmet nyeri.”SuperBoxing. URL hozzáférés 3 augusztus 2006.
  • WBA tisztviselők. A Boksz Világszövetség Világbajnokságának Szabályai. Boksz Világszövetség. PDF hozzáférés 3 augusztus 2006.