YMCA din județul Monmouth mai mare

după o mare victorie vara trecută, capturând primul loc general la Campionatul Național YMCA Long Course 2018, Echipa de înot Aquarockets a comunității YMCA a concurat la nivel național la campionatul național YMCA Short Course 2019 din Greensboro, NC, 1-5 aprilie, plasându-se pe locul 3 la general, cu 52 de înotători concurenți.

în martie, Aquarockets au concurat la campionatul de Stat NJ YMCA 2019 la Franklin & Colegiul Marshall în Lancaster, PA, plasându-se pe locul doi la general pentru fete și pe locul trei la general pentru băieți. Alăturați-vă membrilor comunității YMCA și comunității swim în timp ce ne înveselim pe Aquarockets la cursul scurt swim meet toată săptămâna și urmați echipa de înot pe Instagram la @RedBankYSwim!

du-te la Flickr album >

Ziua 5 | 5 aprilie

2019 YMCA Nationals Short Course s-a încheiat vineri seara la Centrul Acvatic Greensboro, cu Banca roșie plasând locul 3 în general! Echipa masculină a ocupat locul doi, iar femeile pe locul trei.

la finala de vineri seara, ștafeta Feminină 400 Medley a înotat la un Campionat Național – doborând recordul echipei RBY și stabilind un nou record de înot din statul New Jersey cu un timp de 3:43,83. Felicitări Grace Kayal, Victoria Irlanda, Arabella Lee și Megan judecător. Pe partea masculină Paul Retterer, Johnny Nutt, Richie Trentalange și Ryan Foreback s-au clasat pe locul 5 în general cu un timp de 3:22.61. La începutul zilei, în 1650, Theo Rennard s-a clasat pe locul 4, iar Sammy Rennard a ocupat locul 7. În 100 de femei Freestyle Megan judecător clasat pe locul 17. Următorul a fost 100 bras. Pe partea feminină Victoria Irlanda s-a clasat pe locul 3 în general, Emma Shaughnessy a ocupat locul 14, iar Julia Nappi a fost pe locul 17. Pe partea masculină, Banca Roșie a trecut cu 2-3, Johnny Nutt înotând pe locul 2 și Richie Trentalange ocupând locul 3. Dylan Citta era pe locul 23.

echipa a revenit la Red Bank sâmbătă seara întâmpinat cu baloane roșii și un semn de bun venit acasă. În continuare, înveselește-ne la Campionatul Național Long Course din Maryland 30 iulie-3 August 2019!

Ziua 4 | 4 aprilie

la încheierea zilei 4, înotătorii Băncii roșii se află pe locul 3 la general, precum și pe locul 3 atât pentru echipele masculine, cât și pentru cele feminine. Pe măsură ce săptămâna continuă, fiecare eveniment devine puțin mai dur, iar înotătorii Băncii roșii și-au arătat duritatea joi seara la finale. În 500 de freestyle masculin Theo Rennard a venit din spate și a câștigat finala „B” cu cel mai bun personal de 4:29,61, Paul Retterer s-a clasat pe locul 13 și Sammy Rennard a ocupat locul 8 în finala „a”. În amestecul individual masculin 200, Richie Trentalange s-a clasat pe locul 8, iar Johnny Nutt a ocupat locul 14. Megan Judge a fost pe locul 21 în 50 de femei libere și apoi a fost timpul de ștafetă. Pe partea feminină, Femeile Red Bank au înotat la un record de echipă care a stabilit locul 4 în spatele lui Megan Judge, Natalie Heim, Katie Wright și Caroline McGann, depășind recordul echipei RBY cu peste 5 secunde, cu un timp de 7:24.17. Sammy Rennard, Theo Rennard, Ryan Foreback și Paul Retterer au ajuns pe locul 5 pentru bărbați într-un timp de 6:45.20.

Ziua 3 | 3 aprilie

Ziua 3 a Nationalilor YMCA Short Course s-a încheiat cu Red Bank Aquarockets pe locul 2 în general și așteaptă cu nerăbdare să înoate joi. Rezultatele din finala de miercuri seara sunt următoarele: Grace Kayal a ocupat locul 7 în spatele feminin de 100 de curți, iar Arabella Lee s-a clasat pe locul 13. În 400 de bărbați, Sammy Rennard a ocupat locul 6. Caroline McGann a concurat pe locul 14 la feminin 200 Freestyle și Paul Retterer s-a clasat pe locul 19 în general la bărbați. Ștafeta Feminină 200 Freestyle a ocupat locul 6 cu Megan Judge, Kirsten Ardis, Natalie Heim și Ginger Hansen. Red Bank bărbați releu plasat pe locul 14 în general, înot pentru bărbați au fost Johnny Nutt, Leo Carnevale, Ryan Burke și Richie Trentalange. Evenimentele din ziua 4 includ 500 yard freestyle, 200 Individual Medley, 50 Freestyle și 800 freestyle relay.

Ziua 2 | 2 aprilie

echipa de înot Red Bank YMCA a preluat locul de unde a rămas vara trecută și se află în prezent pe primul loc în general după două zile de competiție. Finalele de marți seara au fost la fel de interesante pe cât ar putea obține, pe măsură ce înotătorii Băncii roșii au făcut zgomot și au adunat punctele! Atât releele de 200 de Medley pentru bărbați, cât și pentru femei au ocupat locul 4. Echipa feminină a fost formată din Grace Kayal, Emma Shaughnessy, Arabella Lee și Megan Judge. Paul Retterer, Sean Cook, Richie Trentalange și Leo Carnevale au înotat pentru bărbați. În spatele femeilor 200, Grace Kayal a ocupat locul 3 și Katie Wright 9. Paul Retterer a înotat până la locul 2 pe partea masculină. Arabella Lee, în vârstă de paisprezece ani, a ocupat locul șase, iar Megan Judge a terminat pe locul 15 la feminin 100 fly. Julia Nappi s-a clasat pe locul 10 și Victoria Ireland pe locul 18 în 200 de femei bras. În 200 de bărbați bras Johnny Nutt a ocupat locul 2 la general și Richie Trentalange a câștigat finala B clasându-se pe locul 9 la general. Ben Dupree s-a clasat pe locul 20 în 200 de bărbați bras. Ștafeta liberă 400 a femeilor Caroline McGann, Natalie Heim, Megan Judge și Jessica Zebrowski s-au clasat pe locul 5, iar Ryan Foreback, Paul Retterer, Sammy Rennard și Richie Trentalange au înotat până la locul 10.

Ziua 1 | 1 aprilie

naționalii de curs scurt YMCA din 2019 au început aseară la Centrul Acvatic Greensboro Din Greensboro, Carolina de Nord, iar înotătorii Băncii roșii au ieșit puternici. Senior Sammy Rennard (18) din Banca roșie, NJ s-a clasat pe locul 4 în general la 1000 de curți libere pentru bărbați, iar fratele mai mic Theo (15) a ocupat locul 10. Atât releele masculine, cât și cele feminine de 200 de metri, stau pe locul 6, mergând în finala din această seară. Evenimentele din ziua 2 includ spatele de 200 de curți, fluturele de 100 de curți, brasul de 200 de curți și releul de 400 de freestyle atât pentru bărbați, cât și pentru femei.