pamiętny Indiana Koszykówka wygrywa w serii Notre Dame

iu koszykówka podejmie Notre Dame Fighting Irish w tę sobotę w południe ET w Indianapolis w związku z Crossroads Classic.

Seria pochodzi z 1908 roku.

poniżej w kolejności chronologicznej wybraliśmy nasze ulubione wygrane w serii. Masz kolejne ulubione zwycięstwo Hoosiera nad Irlandczykami, które Twoim zdaniem powinno być na liście? Daj nam znać:

15 grudnia 1970, INDIANA 106 NOTRE DAME 103

53: 43 W połowie, Lou Watson’ s Hurryin ’ Hoosiers zebrał się w drugiej połowie, aby upend No.6 rankingu Irlandczyków w shootout na South Bend. Indiana musiał pokonać superstar ND Austin Carr, który wszedł do gry średnio 30,2 punktu na mecz i poszedł na niesamowite 54 tej nocy. Do zwycięstwa doprowadzili George McGinnis i Joby Wright z 29 punktami każdy.

18 grudnia 1971, INDIANA 94 NOTRE DAME 29

trudno sobie wyobrazić, ale Notre Dame przeszedł z punktacji 103 w jednym roku, do zaledwie 29 w następnym na ceremonii poświęcenia nowej sali zgromadzeń.

podgląd obrazu
Indiana vs. Notre Dame na meczu w Auli. Fotorelacja-IU Archives

podczas tej uroczystości IU nazwało nowe piętro w hali montażowej imieniem byłego trenera Brancha Mccrackena. Dwukrotny zdobywca pucharu kraju odszedł rok wcześniej. Na meczu poświęconym jego żonie i synowi wręczono tablicę pamiątkową. Tablica znajduje się teraz po północno-wschodniej stronie dworu.

Hoosiers zdominowali Notre Dame i ich pierwszy rok trener Digger Phelps. W rzeczywistości napastnik John Ritter wyprzedził Irlandczyka sam zdobywając 31 punktów.

11 grudnia 1975, INDIANA 63 NOTRE DAME 60

Indiana musial miec wczesny test w poszukiwaniu doskonalego sezonu 1975-76. IU walczył wcześnie, strzelając tylko 29% z pola w pierwszej połowie, ale ND nie strzelał znacznie lepiej w walce obronnej. Hoosiers ostatecznie wygrali 51-37 w połowie drugiej połowy, po czym Irlandczycy wrócili do trójki kilka minut później. Hoosiers utrzymali się pomimo braku 8 z 12 rzutów wolnych na odcinku. Adrian Dantley prowadził Notre Dame z 19. Scott May poprowadził IU z 25.

14 grudnia 1977, INDIANA 67 NOTRE DAME 66

NO. 2 w rankingu 6-0 Notre Dame Fighting Irish pojawił się w Bloomington jako faworyt. Notre Dame prowadzili po części przyszli gwiazdy NBA Bill Laimbeer i Kelly Tripucka. Gra była napięta, ponieważ Irlandczycy zmagali się z młodszymi nastolatkami Mike ’em Woodsonem, Steve’ em Risleyem i Rayem Tolbertem. Wystarczyło jednak, że weteran Wayne Radford trafił do gry wygrywając rzut wolny z 4 sekundami. Woodson prowadził IU z 18.

zdjęcia-IU archives

w dziwnym skręcie losu zespół Notre Dame miał lecieć tym samym samolotem, który rozbił się z zespołem Evansville na jego pokładzie jeszcze tego samego dnia. Irlandczycy zamiast tego zdecydowali się podróżować autobusem ze względu na złe warunki. Radford był najlepszym przyjacielem jednego z pasażerów, którzy zginęli w tym locie, i był świadomy katastrofy, gdy grał w tym meczu.

2 grudnia 1996, INDIANA 76 NOTRE DAME 75

Andrae Patterson uderzył zwycięskiego skoczka z pasa, dając Indianie zwycięstwo 76-75 nad Notre Dame w South Bend. Hoosiers pokonali 11-punktowy deficyt w drugiej połowie. Pat Garrity prowadził Irlandczyka z 36 punktami. Neil Reed poprowadził IU z 21.

1 grudnia 1998, INDIANA 76 NOTRE DAME 72 (OT)

Indiana spudłował kilka rzutów wolnych, co pozwoliło Irlandczykom wymusić dogrywkę w South Bend. IU strzelił tylko 15 z 27 W pasie na mecz. Jimmy Dillon uderzył mocno w brzęczyk, by wymusić OT. Indiana nadal nie trafił rzutów wolnych w dogrywce, ale uciekł z wygraną. Luke Recker prowadził z 27, a aj Guyton z 17. Troy Murphy prowadził Notre Dame z 23 punktami i 16 zbiórkami.

30 listopada 1999, INDIANA 81 NOTRE DAME 64 (OT)

Indiana zdobędzie pierwsze 17 punktów w meczu i ostatecznie zbuduje 22-punktową przewagę w pierwszej połowie tylko po to, aby oddać wszystko i zobaczyć, jak gra przechodzi do dogrywki w Bloomington. Następnie, prawie tak, jakby mecz był wznawiany od początku, Indiana zdobywa pierwsze 15 punktów dogrywki i cruise w dodatkowej sesji. AJ Guyton prowadził z 20 punktami, a Kirk Haston dołożył 18 punktów i 12 zbiórek. Troy Murphy prowadził Notre Dame z 22 punktami i 16 zbiórkami.

5 grudnia 2000, INDIANA 86 NOTRE DAME 78

Gra Tom Coverdale. Indiana udał się do South Bend i pokonał Notre Dame Fighting Irish z numerem 10, 86-78. Drugi Coverdale, który rozegrał łącznie 41 minut swojego pierwszego sezonu, oszołomił gospodarzy, prowadząc Indianę z 30 punktami w zwycięstwie. Strażnik uderzył 11 z 15 z pola, w tym 4 z 6 z 3-punktowej linii. Jego poprzedni rekord kariery to 13.

Photo credit AP

4 grudnia 2001, INDIANA 76 NOTRE DAME 75

Indiana poprowadził cały mecz w Assembly Hall i był aż o 14 w pierwszej połowie. Irlandczyk odmówił odejścia i zdobył dwa punkty, do końca pozostało zaledwie niecała minuta. Tom Coverdale wykonał kilka dużych rzutów wolnych, żeby to przypieczętować. Było to siódme zwycięstwo Indiany z rzędu nad ND i dwunaste w ostatnich 13 meczach. Jared Jeffries prowadził IU z 28. Chris Thomas poprowadził Notre Dame z 24.

19 grudnia 2015, INDIANA 80 NOTRE DAME 73

niektórzy uważają, że jest to gra, która uratowała sezon. Indiana po nieudanej podróży na Maui i przegranej z Duke ’ em. Sezon wyglądał na przegraną, a kibice Hoosiera wołali o posadę Toma Creana. W tej grze było gorzej, zanim się polepszyło. Indiana spadnie aż o 16 w drugiej połowie, zanim wróci rycząc z powrotem. Troy Williams wykonał kilka wielkich zagrań, aby poprowadzić IU do zwycięstwa. The Hoosiers by go on to win a outright Big Ten title.

16 grudnia 2017, INDIANA 80 NOTRE DAME 77 (OT)

No. 18 Notre Dame prowadził 28-14 w pierwszej połowie, a następnie po iu zebrał się w ciągu jednego na 31-30, Irlandczycy rozszerzyli się z powrotem do prowadzenia 44-31 w drugiej połowie. Tylko 4:24 pozostało prowadzenie Irlandczyków było jeszcze osiem, 61-53. W tym momencie w grze juniorek Juwan Morgan ułożyła ładne popołudnie z 14 punktami. Morgan miał każdy punkt w biegu 8-0, który zremisował mecz w 65 z 13 sekundami do końca. Morgan kontynuował dogrywkę, a do czasu, gdy to zrobił, strzelił 13 z 17 z pola, zdobył 11 zbiórek, zdobył rekord kariery 34 punkty i sprawił, że mecz wygrał wsad.

coś jeszcze

w przypadku, gdy nie masz wystarczająco dużo IU vs. ND, poniżej znajduje się pełny film z gry Indiana vs.Notre Dame z 1991 roku. IU poradził sobie w tym z Irlandczykami z łatwością.

ciekawą rzeczą w tym filmie, którą od razu zauważycie, jest to, że Hoosier legend Steve Alford wykonał kolorowy komentarz. Był to także pierwszy w historii mecz koszykarski tego autora jako studenta.

możesz śledzić nas na Twitterze: @daily_hoosier

Znajdź nas na Facebooku: thedailyhoosier

The Daily Hoosier – „Where Indiana fans ASSEMBLY when They’ re not at Assembly ”

chcesz codziennie otrzymywać wszystkie nasze treści za pośrednictwem jednego e-maila w swojej skrzynce odbiorczej? Jest za darmo. Dołącz do naszej codziennej listy mailingowej tutaj.

siedem sposobów na wsparcie całkowicie bezpłatnego pokrycia IU bez dodatkowych kosztów.